Patrik Paulinyi

Biography

Narodil som sa v roku 1990, v meste Liptovský Mikuláš. Počiatok mojej tvorby, prvotne hlavne fotografickej, silným spôsobom ovplyvnila moja láska k športu a k prírode, ktorá ma obklopovala všade navôkol. Neskôr som však zatúžil do statických snímkov vniesť dynamiku a napätie. Začali vznikať moje prvé dokumentárne filmy. V následnej dokumentárnej tvorbe vznikli diela s tématikou z rôznych odvetví slovenského športu, pričom filmy z prostredia snowboardingu a vodáctva odvysielala aj televízia TA3.

V roku 2013 som s dokumentárnym filmom ,, Nad nami “  vyhral na festivale Hory a mesto v Bratislave cenu pre začínajúceho filmára a v roku 2014 som úspešne ukončil magisterské štúdium filmovej dokumentárnej tvorby na Akadémií Umení v Banskej Bystrici.

Mojim najnovším filmom je ,, Just go”, ktorý doslova obletel celý svet prostredníctvom filmových festivalov a médií ,kde je momentálne prezentovaný.  V súčasnej dobe sa venujem tvorbe videoklipov, reklamných spotov a dokumentárnych filmov, ktoré som natáčal v rôznych krajinách sveta, napr.v  Indii, Japonsku, USA, Islande, Rusku, Nórsku, Španielsku, Taliansku, Chorvátsku. Cestovanie, spoznávanie  ľudí, ich zvykov a kultúry je mojou najväčšou inšpiráciou do budúcej tvorby.


I was born in 1990, in Liptovsky Mikulas. In the beginning of my creations, mainly photography, the love and affection for sport and nature were born. Later, however, I longed to bring dynamism and tension into the static picture. That is how my first documentary films were created. In the following documentary formations, which were mainly focused on various sports, the movies dedicated to snowboarding and water sports were also broadcasted by TA3 television. In 2013, with the documentary movie „Above us“, I won the price for novice filmmaker on the festival “Hory a mesto “ in Bratislava. In 2014, I successfully finished the master study program for documentary film making, on the Academy of arts, in Banska Bystrica.

My latest film “Just go“, which is currently being presented on film festivals and media, literally spread all over the world.

Currently I am dedicating myself to creating video clips , advertisement and documentary films, which i filmed in different parts of the world, such as India, Japan, USA, Iceland, Norway... Traveling, meeting people, their culture and habits is my biggest inspiration for the future creations.

 

Biography